CEM I 42,5 N Portland Çimento

CEM I 42,5 N Portland Çimento

Açıklama

Portland çimentosu klinkerinin priz düzenleyici alçı ile EN-197-1 standartlarına uygun olarak öğütülmesi ile elde edilen yüksek erken dayanıma ve yüksek son dayanıma sahip çimentodur. Öğütme aşamasında %5’e kadar ikincil katkı bileşenleri de eklenmektedir.

Uygulama Alanları

CEM I 42,5 N tip çimentonun yüksek erken dayanım sağladığı için metro tünelleri ve prekast uygulamalarında kalıp söküm süresini kısalttığı için kullanımı idealdir. Hızlı reaksiyon süresi ve yüksek hidratasyon ısısı soğuk havalardaki uygulamalarda fayda sağlamaktadır. Ayrıca hazır beton tesisleri, püskürtme beton uygulamaları, grout beton, derz, harç, sıva ve şaplarda kullanıma uygundur.

Satış Şekli

25-50 kg arasında torbalı
1,5 ton slingbag
1,5-1,75-2 ton kapasiteli paletsiz stretch hood
1,5 ton bigbag
Dökme
*Müşteri talebi ve yasal düzenlemelere uygun olarak suda çözünebilen krom içeriği maksimum 2 ppm olacak şekilde de tedarik edilebilmektedir.

Kullanım Koşulları

Döküm işlemlerinden sonra betonun açıkta kalan yüzeylerinde en az 7 gün boyunca uygun kürleme ve koruma işlemleri uygulanmalıdır. Soğuk havalarda taze dökülen beton donma riskine karşı korunmalıdır. Sıcak havalarda ve kütle beton döküm uygulamalarında beton bünyesindeki suyun buharlaşma ile kaybı artacağı için beton, çatlama ve termal risklere karşı korunmalıdır. Klinker üretiminde kullanılan ham maddelerin doğası gereği hafif renk farklılıkları oluşabilir. İşçilik hatalarından dolayı ortaya çıkan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Stoklama

Çimentonun hava ve nem ile teması hidratasyonuna neden olup özelliklerini değiştirebilir. Bu nedenle tavsiye edilen raf ömrünü sağlaması için;

  • Dökme çimentolar hava ve nem ile teması olmayacak şekilde metal veya betonarme silo içeresinde muhafaza edilmelidir.
  • Torbalı çimentolar nemli ortamlardan korunmalıdır. Torbalar zemin ile direkt olarak temas ettirilmemeli, palet veya kereste üzerinde istiflenmelidir.
  • Direkt olarak güneş ışığına temas etmeyecek şekilde üzeri çatı veya örtü ile örtülmelidir.
  • İstifleme talimatı ve uygun koşullarda raf ömrü bilgisi torba üzerinde mevcuttur.

Kimyasal, Fiziksel ve Mekanik Özellikleri

“Toz Alçı ve Alçı Plaka Üretimindeki Tecrübemiz ile Fabrikanızı ve Pazardaki Yerinizi Perçinleyecek ve İşinize Katma Değer Katacak Hizmetlerimiz ve Desteklerimiz Konusunda Detayları Görüşmek İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.”

Hakkımızda

Ekibimiz uzun yıllar boyunca alçı sektöründe üst düzey yöneticiliği, alçı kalsinasyonu, alçı karışımları ve alçı plaka üretiminde proses uzmanlığı, üretim şefliği poziyonlarında çalışmış uzmanlardan oluşmaktadır.

Misyon § Vizyon

Türkiye’de hafif alçı plaka üretimini gerçekleştirmiş ilk ekiplerden olması yanısıra, çalıştığı fabrikalarda kapasite artırımını sağlamış, ürün kalitesinde iyileştirmeler yapmış, zarar eden fabrikaları kar etmesini sağlamaış ekibimiz mevcut tesisinizde düzenli ve ekonomik üretimi sağlayarak ve ürün kalitelerini iyileştirerek pazardaki yerinizi sağlamlaştırmak ve üst-düzey müşteri memnuniyeti sağlamak için herdaim yanınızda olmaya hazırdır.

İletişim Bilgileri