52,5 N Portland Kalkerli Çimento

CEM II/A-LL 52,5 N Portland Kalkerli Çimento (TSE EN 197-1:2012)

52,5 N Portland Kalkerli Çimento

Açıklama

Çimento endüstrisinde çimentonun çevreye etkilerini azaltmak amacıyla alternatif yakıt kullanımının arttırılması, çimentoya ikame katkılar eklenmesi, kalker katkısı ilavesi gibi çeşitli şekillerde çalışmalar devam etmektedir. Bu sürdürülebilir uygulamaların pek çoğu betonun karbon ayak izini de azaltacaktır. Karbon ayak izini azaltma yönünde yapılan bu çalışmalar ile daha düşük klinker içeriği ile yüksek performans veren ve betonda yüksek dayanıklılık elde edilen ürünler geliştirilmesi mümkün hale geldi. EN197-1 çimento standardında ürettiğimiz yüksek performanslı Portland kalkerli çimento ürünümüz; katkısız Portland çimentosuna göre %6-15 arasında daha düşük klinker içeriğine sahip olmasına sayesinde beton performansını etkilemeden, karbon ayak izinin azaltılmasına olanak sağlamıştır. Kimyasal yapısı düşük alkali gereksinimlerini karşıladığı için beton içerisindeki alkali-agrega reaksiyonuna karşı dirençlidir.

Satış Şekli

25-50 kg arasında torbalı
1,5 ton slingbag
1,5-1,75-2 ton kapasiteli paletsiz stretch hood
1,5 ton bigbag
Dökme
*Müşteri talebi ve yasal düzenlemelere uygun olarak suda çözünebilen krom içeriği maksimum 2 ppm olacak şekilde de tedarik edilebilmektedir.

Kullanım Koşulları

Döküm işlemlerinde sonra betonun açıkta kalan yüzeylerinde en az 7 gün boyunca uygun kürleme ve koruma işlemleri uygulamalıdır. Soğuk havalarda taze dökülen beton donma riskine karşı korunmalıdır. Sıcak havalarda ve kütle beton döküm uygulamalarında beton bünyesindeki suyun buharlaşma ile kaybı artacağı için beton çatlama ve termal risklere karşı korunmalıdır. Klinker üretiminde kullanılan hammaddelerin doğası gereği hafif renk farklılıkları oluşabilir. İşçilik hatalarından ortaya çıkan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Stoklama

Çimentonun hava ve nem ile teması hidratasyonuna neden olup özelliklerini değiştirebilir. Bu nedenle tavsiye edilen raf ömrünü sağlaması için;

  • Dökme çimentolar hava ve nem ile teması olmayacak şekilde metal veya betonarme silo içeresinde muhafaza edilmelidir.
  • Torbalı çimentolar nemli ortamlardan korunmalıdır. Torbalar zemin ile direk olarak temas ettirilmemeli, palet veya kereste üzerinde istiflenmelidir.
  • Direk olarak güneş ışığına temas etmeyecek şekilde üzeri çatı veya örtü ile örtülmelidir.
  • İstifleme talimatı ve uygun koşullarda raf ömrü torba üzerinde mevcuttur.

Kimyasal, Fiziksel ve Mekanik Özellikleri

“Toz Alçı ve Alçı Plaka Üretimindeki Tecrübemiz ile Fabrikanızı ve Pazardaki Yerinizi Perçinleyecek ve İşinize Katma Değer Katacak Hizmetlerimiz ve Desteklerimiz Konusunda Detayları Görüşmek İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.”

Hakkımızda

Ekibimiz uzun yıllar boyunca alçı sektöründe üst düzey yöneticiliği, alçı kalsinasyonu, alçı karışımları ve alçı plaka üretiminde proses uzmanlığı, üretim şefliği poziyonlarında çalışmış uzmanlardan oluşmaktadır.

Misyon § Vizyon

Türkiye’de hafif alçı plaka üretimini gerçekleştirmiş ilk ekiplerden olması yanısıra, çalıştığı fabrikalarda kapasite artırımını sağlamış, ürün kalitesinde iyileştirmeler yapmış, zarar eden fabrikaları kar etmesini sağlamaış ekibimiz mevcut tesisinizde düzenli ve ekonomik üretimi sağlayarak ve ürün kalitelerini iyileştirerek pazardaki yerinizi sağlamlaştırmak ve üst-düzey müşteri memnuniyeti sağlamak için herdaim yanınızda olmaya hazırdır.

İletişim Bilgileri