42,5 R Portland Kalkerli Çimento

CEM II/A-LL 42,5 R Portland Kalkerli Çimento (TSE EN 197-1)

42,5 R Portland Kalkerli Çimento

Açıklama

Genel kullanıma uygun kireçtaşı katkılı Portland Çimentosudur. EN 197-1 standardına uygun, minimum %80 klinker içeriği, %20’ye kadar kireç ve priz düzenleyici olarak alçı taşıyla üretilir. Önemli miktarda klinker içerdiğinden gerekli erken ve nihai mukavemeti sağlarken, yapısında bulunan katkı maddeleri de çimentoya yüksek işlenebilirlik sağlar.

Satış Şekli

25-50 kg arası çantalar
1,5 ton slingbagler
1,5-1,75-2 ton kapasiteli streç kapüşonlu paletsiz
1,5 ton bigbag
Dökme
*Müşteri talebi doğrultusunda maksimum 2 ppm suda çözünür krom içerikli olarak tedarik edilebilir. ve yasal düzenlemeler.

Kullanım Koşulları

Dökme işleminden sonra betonun açıkta kalan yüzeylerine en az 7 gün süreyle uygun kür ve koruma işlemleri uygulanmalıdır. Taze dökülmüş beton soğuk havalarda donma riskine karşı korunmalıdır. Sıcak havalarda ve kütle beton döküm uygulamalarında betonun buharlaşma yoluyla su kaybı artacağından betonun çatlama ve ısıl risklere karşı korunması gerekmektedir. Klinker üretiminde kullanılan hammaddelerin doğası gereği hafif renk farklılıkları oluşabilir. İşçilik hatalarından kaynaklanan sorunlardan firmamız sorumlu değildir.

Stoklama

Çimentonun hava ve nem ile teması hidratasyona neden olarak özelliklerinin değişmesine neden olabilir. Bu nedenle önerilen raf ömrünü sağlamak için;
• Dökme çimentolar metal veya betonarme silolarda hava ve nemle temas etmeyecek şekilde depolanmalıdır.
• Torba çimentolar nemli ortamlardan korunmalıdır. Torbalar yerle doğrudan temas etmemeli, palet veya kereste üzerine istiflenmelidir.
• Direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde çatı veya örtü ile örtülmelidir.
• Torbanın üzerinde istifleme talimatları ve uygun koşullardaki raf ömrü mevcuttur.

Kimyasal, Fiziksel ve Mekanik Özellikleri

“Toz Alçı ve Alçı Plaka Üretimindeki Tecrübemiz ile Fabrikanızı ve Pazardaki Yerinizi Perçinleyecek ve İşinize Katma Değer Katacak Hizmetlerimiz ve Desteklerimiz Konusunda Detayları Görüşmek İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.”

Hakkımızda

Ekibimiz uzun yıllar boyunca alçı sektöründe üst düzey yöneticiliği, alçı kalsinasyonu, alçı karışımları ve alçı plaka üretiminde proses uzmanlığı, üretim şefliği poziyonlarında çalışmış uzmanlardan oluşmaktadır.

Misyon § Vizyon

Türkiye’de hafif alçı plaka üretimini gerçekleştirmiş ilk ekiplerden olması yanısıra, çalıştığı fabrikalarda kapasite artırımını sağlamış, ürün kalitesinde iyileştirmeler yapmış, zarar eden fabrikaları kar etmesini sağlamaış ekibimiz mevcut tesisinizde düzenli ve ekonomik üretimi sağlayarak ve ürün kalitelerini iyileştirerek pazardaki yerinizi sağlamlaştırmak ve üst-düzey müşteri memnuniyeti sağlamak için herdaim yanınızda olmaya hazırdır.

İletişim Bilgileri